Vytautas Juozapaitis - Grąžinkime  miestui sąžinę !

MANO VIZIJA KAUNUI

fU12_hydrogen_02-kaunas

SUSISIEKIMAS

PATOGI IR IŠMANI SUSISIEKIMO SISTEMA

Kursime patogią transporto infrastruktūrą Kauno mieste, kuri leis per žymiai trumpesnį laiką pasiekti bet kurį miesto rajoną ar norimą vietą, išvengiant spūsčių bei kitų trukdžių. Vienas iš svarbiausių mūsų darbų šioje srityje – centrinis Kauno transporto valdymo centro įkūrimas, kuris padėtų valdyti transporto srautus mieste, viešojo transporto maršrutus padaryti patogesnius kauniečiams.

TVARI MIESTO PLĖTRA

TVARI MIESTO PLĖTRA

UPIŲ MIESTAS IR NAUJOS KAUNO ERDVĖS – PRITAIKYTOS KIEKVIENAM MIESTIEČIUI, O NE MERO KLANUI

Kaunas visada buvo modernus ir dinamiškas miestas, alsuojantis jaunatvišku proveržiu ir inovatyviomis idėjomis. Kaunui tampant reikšmingu „Rail Baltica“ mazgu Lietuvoje, geležinkelio stoties rajonas neišvengiamai taps svarbia miesto dalimi, todėl inicijuosime ir parengsime Kauno geležinkelio stoties rajono išvystymo studiją. Deja, dabartinė valdžia šioje srityje negalima pasitikėti, nes tai susiję su nekilnojamu turtu, kuriame pirmieji Kauno asmenys turi savanaudiškų interesų. Taip pat Kaunas galėtų atsigręžti į upes – paversti traukos centrais, su nuolat verdančiu gyvenimu, kavinėmis, restoranais, renginiais, koncertais prie vandens ir ant vandens.

Renovacija

RENOVACIJA

TVARKINGA IR PATOGI GYVENAMOJI APLINKA BE KORUMPUOTŲ RANGOVŲ

Gyvenimas nesibaigia buto sienomis, todėl posakis „Mano namai – mano tvirtovė“ nepilnai atspindi šiuolaikinius poreikius: kiekvienas nori, kad namų aplinka būtų tvarkinga ir pritaikyta patogiam gyvenimui. Įvažų į kiemus remonto darbai visuose gyvenamuosiuose rajonuose taps svarbiu mūsų darbotvarkės uždaviniu. Dėl stagnuojančios daugiabučių renovacijos Kaune, miestiečiai susiduria su didelėmis išlaidomis, todėl mes aktyviai remsime kvartalinę daugiabučių namų renovaciją ir imsimės iniciatyvos supaprastinti bei standartizuoti renovacijos projekto parengimo dalį. Kadangi tai susiję su didelėmis valstybės lėšomis, būtina užtikrinti biudžetinių lėšų skaidrumą, rangovų patikimumą ir užkardą korupcijai. To nepadarius, projektai įpusėję sustos ilgiems mėnesiams, kaip kad yra buvę su mero proteguojamomis statybos įmonėmis.

VERSLAS IR INVESTICIJOS

VERSLAS IR INVESTICIJOS

KAUNAS – SKAIDRUS AUKŠTŲJŲ TECHNOLOGIJŲ, LIETUVOS PRAMONĖS IR VERSLO CENTRAS BE RUSIŠKŲ UODEGŲ

Istoriškai susiklostė, kad Kaunas – Lietuvos pramonės, transporto ir aukštųjų technologijų miestas. Tačiau Kauno potencialą sunku realizuoti, kol miesto valdžia smaugia nekilnojamo turto rinką, konkurenciją ir investicijas. Mero kabinete susiformavo šešėlinis galios centras, su kuriuo reikia derinti visus sprendimus. Išskaidrinus miesto valdymą šalia dominuojančios tradicinės pramonės, pamatysime ir aukštųjų technologijų sektoriaus proveržį. Esame įsitikinę, kad Kauno savivaldybė turi imtis lyderystės formuodama aukštųjų technologijų ekosistemą mieste, įgalindama stiprius mieste gyvybės mokslų, IT ir inžinerijos sektorius. Mes ugdysime už investicijų pritraukimą atsakingų Kauno institucijų kompetenciją, kviesime vietinius bei užsienio investuotojus pasirinkti savo investicijoms būtent Kauną, patraukdami skaidrumu, aiškumu ir savo išskirtinumu.

SVEIKATOS APSAUGA

SVEIKATOS APSAUGA

SVEIKATOS BIUDŽETAS MIESTIEČIAMS, O NE LIGONINIŲ REMONTO ĮMONĖMS

Investicijos į sveikatos priežiūrą pakibo dėl miesto valdžios proteguojamų, tam tikroms įmonėms specialiai sukurtų projektų. Todėl pirmaeilis uždavinys – išskaidrinti sveikatos įstaigų statybos, remonto ir vystymo veiklą. Tada bus galima užsiimti kita savivaldybei priskirta veikla, viena kurių – visuomenės psichikos sveikatos gerinimas. Sieksime kuo daugiau suaugusių gyventojų įtraukti į streso valdymo mokymus, nemokamų fizinių treniruočių programas. Taip pat siekiant paskatinti ir užtikrinti burnos sveikatos prevenciją mokyklose, jog būtų galima realiai įvertinti burnos ligų patologijų paplitimą ir intensyvumą, o taip pat ir neįgaliems asmenims suteikti kokybiškas, prieinamas odontologines paslaugas, imsimės iniciatyvos kurti sveikatos srities pilotinį projektą – mobilias odontologines brigadas.

SOCIALINĖ APSAUGA

SOCIALINĖ APSAUGA

ŠEIMOMS (NE TIK MERO) PALANKUS IR SOCIALIAI JAUTRUS MIESTAS

Miesto valdžia yra nusišalinusi nuo bendruomenių, šeimų balso. Sprendimai priimami už uždarų durų, nerenkamas atgalinis ryšys. Nuo mero iki savivaldybės tarnautojų ateina grubumo ir nesiskaitymo kultūra. Be šio pokyčio nebus pažangos ir socialinio jautrumo srityje. Turime siekti, kad tiek šeimos, tiek įvairaus amžiaus ar socialinėms grupėms priklausantys miesto gyventojai gautų kokybiškas socialines ir kitas miesto teikiamas paslaugas. Vienas svarbiausių mūsų darbų – įsteigti šeimos darželius, siekiant užtikrinti galimybes tėvams greičiau grįžti į darbo rinką.

ŠVIETIMAS

ŠVIETIMAS

ŠVIETIMAS – KAUNO PRIORITETAS

Kiekvienas Kauno vaikas privalo turėti galimybę mokytis geroje mokykloje. Pasirūpinsime, kad mokyklų tinklas Kauno mieste būtų subalansuotas ir neliktų per mažų , ar per didelių klasių, nesiformuotų „geros“ ir „blogos“ mokyklos. Kaune, kaip ir visoje Lietuvoje, trūksta mokytojų, ypatingai gamtos ir tiksliųjų mokslų srityse. Sukursime finansinių paskatų modelį, siekdami pritraukti daugiau mokytojų, švietimo pagalbos specialistų. Tam, kad paskatintume vaikus domėtis tiksliaisiais mokslais parengsime ir įgyvendinsime STEAM programą apimančią visus Kauno darželius ir mokyklas. Šiam tikslui įveiklinsime Mokslo salą. Taip pat rūpindamiesi visais mokytojais – dovanosime mokytojams ir švietimo įstaigų specialistams Žiogo korteles ir metinį viešojo transporto bilietą darbo dienomis.

JAUNIMAS

JAUNIMAS

ATSINAUJINĘS, GYVAS IR DINAMIŠKAS AKADEMINIS MIESTAS

Kaune, kaip jaunimo mieste, veikia daug įvairių jaunimo NVO, kurios kaip ir miesto bendruomenės yra ignoruojamos ir negirdimos. Miesto valdžia pokštauja tėvuko humoru, slepiasi nuo klausimų ir bendruomenių. Todėl mes – finansuosime jaunimo nevyriausybinių organizacijų projektus, numatant atskirą programą kartu teikdami teisines konsultacijas projektų rengimui bei stiprinsime jaunimo atstovavimo struktūras ir deleguotų jaunimo atstovų realų įsitraukimą į diskusiją, užtikrindami, jog jaunimo balsas būtų girdimas sprendžiant aktualias miesto problemas. Kaune veikia daug įvairių jaunimo organizacijų, kurios kaip ir miesto bendruomenės yra ignoruojamos. Todėl, skirtingai nei dabartinė valdžia, mes leisime jaunimo organizacijoms naudotis savivaldybės patalpomis, sudarysime galimybę projektus teikti visus metus bei įtrauksime pilietiškumą ir bendruomeniškumą skatinančias iniciatyvas į finansuojamų veiklų sritis. Taip pat, stiprinsime jaunimo atstovų įsitraukimą į sprendimų priėmimą, užtikrindami, jog jaunimo balsas būtų girdimas sprendžiant aktualias miesto problemas.

ŽALIEJI PLOTAI

ŽALIEJI PLOTAI

ŽALIAS IR SVEIKAS MIESTAS VISIEMS, O NE MERO NT PROJEKTAMS

Kaunas sėkmingai augtų ir plėstųsi, jei vystymasis nebūtų planuojamas per mero, jo įmones ir draugų kišenę. Išbujojęs su valdžia susijusių įmonių verslas išsirankioja gražiausias miesto vietas. Išvalius miestą nuo korupcijos plėtra taps harmoninga, taip, kaip ji vyktų Kelne, o ne Kaliningrade. Vieni svarbiausių mūsų darbų – sudarius skaidrių, nuo mero ir NT interesų nepriklausančią ekspertų darbo grupę, paruošti miesto žaliųjų plotų plėtros strategiją, želdynų plotus didinant Lietuvoje natūraliai augančius medžiais bei plėsime miesto oro taršos monitoringą, viešinti rezultatus bei jų analizę lengvai pasiekiamais kanalais kartą per savaitę. Tai užtikrins, kad po mero šeimos pogromų dar likę miestui žalieji plotai liks miestui ir toliau.

KULTŪROS

KULTŪRA

KULTŪROS GALIA KŪRYBINIAME KAUNE

Kiekvienas sėkmingai besivystantis pasaulio miestas neatsiejamas nuo pagrindinės savojo identiteto ašies – kultūros. Kaunas puikiai pasirodė 2022 m. būdamas Europos kultūros sostine, todėl mes norėdami pakelti kultūrą į kitą lygmenį įsipareigojime – skaidriai spartinti M. K. Čiurlinio koncertų centro projekto startą, įtraukdami į procesą ekspertus ir kitas suinteresuotas grupes, siekdami greitesnio naujo kultūros traukos židinio atidarymo, taip pat stiprinsime kūrybinių industrijų sektorių ir įkursime LKZ – Laisvą kūrybinę zoną Kaune, kuri glaudžiai bendradarbiaujant su savivaldybe, taptų ne tik jungiamąja grandimi tarp kūrybininkų ir administratorių, bet ir finansine pagalba kuriančiajam ir, žinoma, Centriniame Kauno pašte įkurti ne tik architektūros centrą, bet ir interjero, dizaino sektoriaus ir visuomenės bendradarbystės erdvę.

BENDRUOMENĖS

BENDRUOMENĖS

SAVIVALDYBĖ IR BENDRUOMENĖS – LYGIAVERTĖS PARTNERĖS

Kaunas nuo seno garsėjo savo aktyvia vietos bendruomenių organizacijų veikla, vaisingu bendradarbiavimu su vietos valdžia.Tačiau šiandien bendruomenės Kauno valdžios bokštų yra pamirštos ir ignoruojamos. Prisimenamos tik tada, kai reikia padėti parašą mero verslo tvarkymo reikalais. Tuo tarpu mes steigsime daugiafunkcinius bendruomenių centrus kiekvienoje Kauno seniūnijoje ir užtikrinsime nuoseklų ir nuolatinį programų finansavimą bendruomenių projektams vykdyti bei teisines konsultacijas kokybiškiems projektams parengti.

Archives

No archives to show.

Categories

  • No categories